Current Auctions

75- "62 Hattat 236 Özel Eser" Hat ve Ebru Müzayedesi

76- "92 Sanatçı 150 Eser" Tablo Müzayedesi

BLOG

Darphane İşareti Olmayan Madeni Paralar İçin Değer Rehberi

Darphane İşareti Olmayan Madeni Paralar Nedir ve Değerli Midir? Bize sorulan en yaygın sorulardan biri, darphane işareti olmayan veya darphane işareti eksik görünen madeni paralarla ilgili. Bu normaldir ve bu önemli para basma tesisindeki büyük darphaneler göz önüne alındığında nadiren değer katar. Ancak, darphane işareti olmayan bir bozuk para, bu darphane işareti kasıtlı olmaktan ziyade kazayla bırakıldığında özel olabilir.

Details ›

Başarılı Bir Online Müzayedeye Ev Sahipliği Yapmak İçin 9 İpucu

Online müzayedeler bu belirsiz zamanlarda durmuyor. Bunun yerine, kuruluşunuz potansiyel olarak kaynak yaratma gelirini sınırlandıran öngörülemeyen ve beklenmeyen koşullara uyum sağlamaya hazır olmalıdır. Bu kadar çok hareketli parçayla, yüz yüze bir müzayedeyi online yapmak biraz zor olabilir. Online müzayedelerinizi en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olmak için, bu çevrimiçi etkinliklerin çoğuyla ilgili deneyimlerimizden birkaç ipucu derledik.

Details ›

Nadir Eserler Olan Antikalar Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Gerçek bir antika, estetik veya tarihsel önemi nedeniyle değeri olduğu algılanan ve genellikle en az 100 yaşında olarak tanımlanan bir öğedir. Antika, genellikle yaşı, güzelliği, nadirliği, durumu, faydası, kişisel duygusal bağlantısı ve diğer benzersiz özellikleri nedeniyle toplanan veya arzu edilen bir eşyadır. İnsanlık tarihinde önceki bir dönemi veya çağı temsil eden bir nesnedir. Klasik ve koleksiyon parçaları, eski ancak 100 yıllık kriterleri karşılamayan öğeleri tanımlamak için kullanılır.

Details ›

Müzayedelerin Tarihi:Antik Yunan'dan Online Müzayedelere

Halkın kabul ve takdir dalgası, müzayedelerin önyargılı, basmakalıp görüntülerini bir kenara attı. Paralel dizilmiş sandalyeler ve satışa sunulan nesneyi vurgulayan spot ışıkları ile koyu ahşap panelli bir odanın sahneleri artık bu saygıdeğer satış yöntemi için tek araç değil. Müzayede süreci artık burada ve şimdi ile sınırlı değil. Müzayedeyi sonlandırmak ve satışı sonuçlandırmak için yapılan geleneksel tokmak vuruşu, günümüzde, günümüz müzayedesinin çok daha küçük bir bölümünü temsil ediyor.

Details ›
All